SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bestick 6365723
nr 636 5723
Bestick
nysilver, 1950-tal
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
måndag 26 april 2010
kl 18:26:22
22/4 16:34:49
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.